FISAIC 2016, RIGA

Tohtoročné stretnutie Združenia na podporu kultúry a voľnočasových aktivít železničiarov – FISAIC – sa uskutočnilo na mimoriadne zaujímavom mieste; V Lotyšskom múzeu železničnej histórie v Rige. Náš Klub sa, žiaľ, za Slovensko tento rok nezúčastnil, ale aj napriek tomu Vám prinášame zaujímavú ochutnávku prostredníctvom nášho partnera Romana Štěrbu z ČD a jeho fotografií, a zážitkov aj ostatných kolegov z Česka, Nemecka, Francúzska a Maďarska.

Stretnutie FISAIC, ktorého členom sa Klub železničných modelárov Bratislava stal ako prvý na Slovensku v roku 2015, sa konalo od 25. do 30. októbra a ako bolo spomenuté, hostiteľom sa tento rok stala Riga: „Prožili jsme pěknou výstavu v muzeu v Rize s 47 moduly Junior“, približuje atmosféru výstavy pán Štěrba. Moduly kategórie Junior sú postavené priamo mladými modelármi z rôznych krajín pod dohľadom tých skúsených.

Pre zástupcov jednotlivých klubov bol pripravený aj tradičný sprievodný program: „Absolvovali jsme exkurzi do dílen LDZ v Rize a projeli se parní úzkorozchodkou.“ V tamojších dielňach sa v súčasnosti opravám podrobujú napríklad aj rušne ČME3, či 2M62 spoločnosti CZ-LOKO.

20161027_102611

Už v týchto chvíľach sa rozbiehajú prípravy na ďalší ročník stretnutia združenia FISAIC a čoskoro sa dozvieme aj ktorá krajina bude hostiteľom tohto stretnutia. Ďalšie fotografie zo stretnutia v Rige nájdete na našej STRÁNKE NA FACEBOOK-U a odporúčame Vám pozrieť si aj stránku železničného múzea v Rige, nájdete tam všetky potrebné informácie a tiež fotografie múzea. Samozrejme, ozajstnú návštevu nič nenahradí. 😉

 dsc_0626 dsc_0613

Držte nám palce, aby sme Vám pri ďalšom stretnutí mohli priniesť zážitky priamo my z prvej ruky. Veríme, že aj v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky sa nám to opäť podarí.

-KŽM Bratislava-

Foto: LDZ Riga a Roman Štěrba

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.