VOZEŇ Fa 5-2085 PO ZIME

KŽM Bratislava aj po zimnej prestávke bude pracovať na veľkej oprave historického poštového vozňa Fa 5-2085 z roku 1937. Vozeň sa podrobuje oprave od júla 2012. Poslednýkrát ho návštevníci mohli uvidieť na podujatí Rendez 2012, ktoré sa pravidelne koná v areáli MDC (bývalé Pobočné rušňové depo Bratislava východ, tzv. Staré depo), kde sa vozeň v súčasnosti nachádza.

Posledná veľká oprava vozňa sa uskutočnila v roku 2002 v dielni Nové Zámky. Po zime chceme pokračovať v oprave podvozkov a sústredíme sa aj na opravu vozňovej skrine. Tá je v súčasnosti viac, či menej poškodená na viacerých miestach. Podvozky sú však naša priorita. Radi by sme tento unikátny vozeň, ktorý v roku 2012 oslávil svoje 75. narodeniny, ukázali aj ostatným fanúšikom modelovej a skutočnej železnice nielen v rôznych kútoch Slovenska, ale aj v zahraničí.

Ukončenie celkovej opravy, resp. opravy podvozkovej časti, ale nevieme presne určiť. V ideálnom prípade by sme radi predstavili čiastočne, alebo dokonca úplne zrekonštruovaný vozeň Fa na najbližšom podujatí Rendez 2013.

– Klub železničných modelárov Bratislava –

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.