VLÁČKY A ŽELEZNICE: PRAHA

Milí priatelia.

Sme veľmi radi za všetkých, ktorí sa prišli pozrieť na krásnu výstavu Vláčky a železnice v mestách Teplice a Liberec. Práve v Teplicích mala putovná výstava Vláčky a železnice svoju premiéru a pokračovať bude ďalej naprieč Českom aj v roku 2018.

Výstava Vláčky a železnice predstavuje aj pre nás mimoriadne pozitívnu zmenu a krok vpred v našej výstavnej činnosti. Hlavný organizátor, spoločnosť PL Agency, nás požiadal o zapožičanie niekoľkých našich vzácnych exponátov práve pre účely tejto výstavy. Ide predovšetkým o malé „domáce“ modelové koľajiska v mierke TT a H0, ďalej zbierku originálnych dobových rovnošiat z rokov 1934 – 1990, niekoľko historických železničiarskych pomôcok (napr. brigadírky, výpravky, či kliešte), ale aj o dva veľmi vzácne historické železničiarske trezory.

Na výstave ale uvidíte tiež presnú zmenšenú kópiu historického parného rušňa Orenstein-Koppel, ktorý dala vlastným nákladom vyrobiť práve spoločnosť PL Agency. Pre najmenších je vždy raz do mesiaca pripravený event s moderátorom a súťažami, vzdelávacie súťaže a tvorivé dielne s vystrihovačkami. Animovaným sprievodcom výstavou je veselý železničiar „Eda“. J

Najbližší termín výstavy aj s tvorivými dielňami je v Prahe, kde táto aktivita zavíta hneď dvakrát. Najprv v nákupnom centre Letňany a to

25. – 26. 11. 2017

a neskôr v januári 2018 v Kulturním dome Ládví, a to presne

21. 01. – 11. 02. 2018.

Historický poštový vozeň tentokrát nebude súčasťou výstavy, jej pestrosť a nápaditosť to ale v žiadnom prípade nezmení.

Srdečne Vás pozývame!

 

 

– KŽM Bratislava –

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.