VLÁČKY A ŽELEZNICE: LIBEREC

Ako dopadla otváracia výstava podujatia Vláčky a železnice? Výborne! 🙂

Nákupné centrum Olympia Teplice privítalo prvý deň výstavy Vláčky a železnice naozaj vo veľkom štýle. Okrem interaktívnych prvkov výstavy, tvorivých dielní a množstva zaujímavých exponátov spoločnosť PL Agency, ktorá je hlavným usporiadateľom tejto výstavy, pre návštevníkov zabezpečila aj 80 ročný historický poštový vozeň z bratislavského Železničného múzea. Samozrejme, nebol to iný vozeň, než náš modrý a s jeho prepravou sme sa skutočne zapotili. 🙂 Nakoniec ale mohli tento unikát s prvou expozíciou vlakovej pošty na Slovensku a 10 metrovým modelovým koľajiskom obdivovať skutočne až v „ďalekom“ Ústí nad Labem, kde bol pristavený (nákupné centrum Olympia Teplice, v ktorom bola samotná výstava, je len neďaleko).

Výstava je ale putovná a preto ďalším termínom a miestom, kde ju – tentokrát bez historického poštového vozňa – budete môcť vidieť je

09. 10. – 29. 10. 2017, Nákupné centrum Nisa Liberec.

Na výstave uvidíte niekoľko interaktívnych vzdelávacích panelov pre deti, tunel so železničnými zaujímavosťami, vyobrazenie skutočnej železničnej toalety, či vlakového kupé, malú modelovú železnicu a mnoho ďalších zaujímavostí.

Tešíme sa na Vašu návštevu. 🙂

– KŽM Bratislava –

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.