STUPAVSKÝ JARMOK 2017

V roku 2016 sme začali v rámci oslavy našich 50. narodenín sériu malých putovných výstav. Verejnosti mali pripomenúť činnosť nášho Klubu a čiastočne nahradiť plnohodnotné prezentácie, ktoré sme realizovali do roku 2012 prostredníctvom nášho poštového vozňa s modelovým koľajiskom.

Výstavu s názvom „50 rokov KŽM Bratislava“ sme predstavili v Bratislave v nákupnom centre Polus, presunuli sme sa na kopanice do Brezovej pod Bradlom, nasledoval Holíč nad Moravou a na záver roka sme s výstavou opäť zavítali do bratislavskej mestskej časti Rača.

Keďže vynakladáme všetko úsilie a financie na to, aby bol vozeň schopný prevádzky v júli 2017, poslednou lokalitou, v ktorej výstavu predstavíme, bude Stupava. Tu sa výstava uskutoční

25. marca – 18. apríla 2017

v Mestskom kultúrnom a informačnom centre v Stupave.

Výstava aj s funkčným modelovým koľajiskom bude otvorená počas víkendov, od 10:00 do 14:00 v soboty a od 14:00 do 18:00 v nedele. Na výstave uvidíte historické železničiarske rovnošaty, ručne robené i upravované modely z papiera i plastových odliatkov vo vitrínach, na informačných paneloch sa dozviete podrobnosti zo života nášho Klubu a pre najmenších bude pripravené funkčné modelové koľajisko, papierové vystrihovačky, puzzle, či suveníry na pamiatku.

Okrem toho bude počas víkendov prítomný aj náš personál v historických rovnošatách a pripravili sme tiež niekoľko železničiarskych čiapok a sák, v ktorých sa budete môcť odfotografovať. Počas pracovných dní bude výstava otvorená od 16:00 do 18:00, ale len v statickej forme – bez funkčného modelového koľajiska, súťaží a nášho personálu.

Táto výstava bude na nejaký čas poslednou, kde sa náš Klub bude prezentovať. Pevne veríme, že od júla nás budete stretávať v najbližších rokoch už aj s opraveným poštovým vozňom, ktorý v interiéri okrem modelového koľajiska Bratislavský uzol prinesie verejnosti aj zrenovovanú poštovú úradovňu z roku 1970.

Tešíme sa na Vás!

– KŽM Bratislava –

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.