STRETNUTIA MLADÝCH VLÁČIKÁROV

Milí naši priaznivci.

V tomto roku oslavuje Klub železničných modelárov Bratislava svoje okrúhle 50. narodeniny. Veru, už prešlo polstorčie, kedy na modelovú trať vyšla naša prvá mašinka. Pri tejto príležitosti máme pre Vás pripravených niekoľko aktivít, prekvapení a darčekov.

Prvým darčekom potešíme hlavne tých z Vás, ktorým niekde v byte či dome behá malá budúca výpravkyňa, alebo rušňovodič, či profesionálny reštaurátor. Pre takýchto odhodlancov sme pripravili záujmové modelárske krúžky, ktoré budeme pod našou hlavičkou a v spolupráci s ďalšími partnermi organizovať 1x do týždňa.

S mladými modelármi – začiatočníkmi – sa sústredíme na výrobu papierových modelov železničných stavieb a vozidiel so zameraním na epochy prvej polovice dvadsiateho storočia. Budeme sa snažiť zlepšiť ich historické vedomosti o železnici, verejnej doprave, či Bratislave. Po úspešnej stavbe základných papierových modelov si detiská budú môcť samy zvoliť, či sa vyberú smerom k samostatnému profesionálnemu modelárstvu (v papierovej alebo inej forme), voľnočasovému štúdiu problematiky dopravy ako takej, k fotografovaniu prostredia dopravy, alebo ich zaujmú napríklad reštaurátorské práce na historických vozidlách.

Tí, ktorí budú úspešní a trpezliví, sa môžu tešiť na množstvo aktivít, či výletov. Pre najlepších bude pripravený niekoľkodňový modelársky seminár v zahraničí.

Našim cieľom nie je vychovať za každú cenu profesionálnych modelárov, ale oboznámiť deti s tajomstvami všetkých zákutí sveta dopravy a tým prispieť k ich neskoršej vlastnej snahe o zlepšovanie všetkých prvkov týkajúcich sa dopravných systémov.

Informácie týkajúce sa záujmových činností a ďalších aktivít pre mladých vláčikárov nájdete vždy TU. V prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte na vlacikari@kzm-ba.sk. Budeme sa tešiť na Vaše zvedavé otázky.

 

– Klub železničných modelárov Bratislava –

Rosnička

Koľajisko KŽM Bratislava v historickom poštovom vozni z roku 1937.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.