RENDEZ 2017

Už približne o mesiac sa bratislavské Železničné múzeum zaplní množstvom historickej železničnej techniky, historickými automobilmi, vojenskou expozíciou a ďalšími zaujímavými atrakciami. Medzinárodné stretnutie priateľov histórie železnice Rendez 2017 sľubuje mnoho kvalitných zážitkov.

Všetci priaznivci vo veku 0 – 99 rokov, ktorí dlhé roky pozorujú mašinky na železnici, či električky v meste, alebo skrátka obdivujú dopravu ako takú si prídu na svoje na tradičnom podujatí

RENDEZ 2017,

ktoré sa opäť bude konať v termíne

17. – 18. jún 2018,

v areáli Múzejno-dokumentačného centra ŽSR

v depe Bratislava – Východ situovanom v mestskej časti Rača.

Na podujatí sa zídu historické parné rušne a vozne z celého Slovenska. Okrem nich sa určite bude možné tešiť na hosťujúcich vystavovateľov v Česka, či Maďarska. Výstava nebude prebiehať len priamo v priestore Múzejno-dokumentačného centra ŽSR, ale bude mať charakter celomestského a regionálneho podujatia.

Na podujatie, resp. z neho sa bude možné dostať niekoľkými historickými vlakmi, ktoré budú ťahané parnými i motorovými rušňami. Vlaky obslúžia nielen bratislavské stanice, ale zavítajú aj do Trenčína, Leopoldova, Dunajskej Stredy, či Malaciek. O vypravenie mimoriadnych vlakov sa tradične postarajú ŽSR v spolupráci s občianskymi združeniami z celého Slovenska.

V rámci hlavného mesta bude kyvadlová doprava na podujatie zabezpečená Dopravným podnikom Bratislava formou historických vozidiel mestskej hromadnej dopravy.

Isto sa mnohí z Vás tešia aj na našu prezentáciu v modrom historickom poštovom vozni. Síce sme sa do poslednej chvíle na toto podujatie pripravovali, ale žiaľ, tento rok sa výstavy Rendez nezúčastníme.

Všetku energiu vynakladáme do ukončenia revíznej opravy nášho historického poštového vozňa Fa, ktorý by sme Vám chceli aj s modelovým koľajiskom predstaviť už na Mikulášskej výstave na bratislavskej Hlavnej stanici.

Ale nezúfajte, na tradičnom Rendez-i sa uvidíme aj tak – veď aj my budeme tento rok vlastne návštevníkmi. 😉

Plagát s programom celého podujatia nájdete TU.

-KŽM Bratislava-

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.