RAČA PARTNEROM KŽM Bratislava

Tento rok uplynie presne 30 rokov od začiatku prevádzky nášho modelového koľajiska s názvom Bratislavský uzol. Koľajisko je umiestnené už od svojho vzniku priamo v interiéri múzejného poštového vozňa radu Fa z roku 1937.

Sme veľmi potešení, že toto krásne výročie môžeme osláviť aj vďaka významnej podpore Mestskej časti Bratislava – Rača. Pri príležitosti výročia modelového koľajiska sme, totiž, mali zámer ukončiť jeho dlhodobú opravu, ktorá v súčasnosti prebieha, a práve mestská časť Rača nám v tom významne pomohla. Na opravu modelového koľajiska vyčlenila z rozpočtu v rámci svojho dotačného programu až 800 Eur.

Túto sumu môžeme použiť na nákup potrebného modelárskeho materiálu, ktorý nám ešte k dokončeniu stavby chýba. Pribudnú nové trávové posypy, cesty, veľké množstvo stromčekov, tiež nové flexibilné koľaje na Odstavnom koľajisku a nebudú chýbať ani modelové postavičky, ktoré oživia stanice, nástupištia, či ulice.

Oprava by mala byť dokončená približne v decembri tohto roka. Mestskej časti Rača, samozrejme, za pomoc veľmi pekne ďakujeme.

KŽM Bratislava

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.