PRIDAJ SA K NÁM! :-)

V tomto roku narástli naše aktivity a prezentácie do nových rozmerov a sme krôčik od začatia novej etapy fungovania nášho Klubu. Kvalitné základy sme si postavili, teraz potrebujeme k ideálnemu fungovaniu aj Vašu pomoc. Do nášho uceleného kolektívu hľadáme samostatných a aktívnych dobrovoľníkov na dlhodobú spoluprácu na pozície:

 • Vedúci krúžku – 2x
  • Vedenie skupiny najviac 10 detí vo veku od cca 9 – 12 rokov s cieľom vzbudiť v nich a ďalej rozvíjať záujem o verejnú koľajovú dopravu, venovať sa výrobe papierových modelov, stavbe základného koľajiska, absolvovať krátke prednášky o histórií železničnej dopravy a v neposlednom rade aktívne prezentovať činnosť Klubu na verejných výstavách.
 • Modelár krajiniek – 1x
  • Náplň práce: podieľať sa na drobných opravách a úpravách Klubového modelového koľajiska po odsúhlasení vedením Klubu, stavba modulového koľajiska podľa schválených plánov, testovanie nových modelových stavieb a ich recenzovanie, spolupráca s vedením Klubu pri realizácií nových projektov s dosahom mimo Bratislavský kraj, resp. Slovensko, návrhy na nové stavby a záujmové činnosti, aktívne prezentovanie Klubu na verejných výstavách.
 • Modelár stavieb – 1x
  • Drobné opravy a úpravy Klubového modelového koľajiska po odsúhlasení vedením Klubu, stavba modulového koľajiska podľa schválených plánov, testovanie nových modelových stavieb a ich recenzovanie, spolupráca s vedením Klubu pri realizácií nových projektov s dosahom mimo Bratislavský kraj, resp. Slovensko, návrhy na nové stavby a záujmové činnosti, aktívne prezentovanie Klubu na verejných výstavách.
 • Správca webu – 1x
  • Základná administrácia už vytvorenej internetovej stránky Klubu, tvorba obsahu stránky v závislosti od aktivít Klubu, tvorba voľnočasového obsahu so zameraním na koľajovú resp. verejnú dopravu, návrhy na zlepšenie stránky a jej nové funkcie, príprava na vytvorenie novej stránky Klubu podľa vášho vlastného konceptu, aktívne prezentovanie Klubu na verejných výstavách.
 • Reštaurátor – práca s drevom – 1x
  • Zisťovanie stavu a opotrebenia drevených súčastí na pridelenom historickom železničnom vozidle, precízne ošetrovanie poškodených, alebo opotrebovaných drevených častí, výroba nových drevených častí, alebo súčiastok s dôrazom na detaily, spolupráca s vedením Klubu pri plnení plánu opráv a reštaurátorských prác, aktívne prezentovanie Klubu na verejných výstavách.
 • Reštaurátor – práca s kovom – 1x
  • Zisťovanie stavu a opotrebenia kovových súčastí na pridelenom historickom železničnom vozidle, precízne ošetrovanie poškodených, alebo opotrebovaných kovových častí, brúsenie a oklepávanie konštrukcií, aplikácia náterových látok, spolupráca s vedením Klubu pri plnení plánu opráv a reštaurátorských prác, aktívne prezentovanie Klubu na verejných výstavách.

Všetci z nás bez ohľadu na preferované aktivity, či záujmy si už prešli každou jednou spomenutou činnosťou. Vieme, čo je to pracovať v extrémnom teple, silnom mraze, vnútri, vonku a pamätáme si aj spoločné príjemné chvíle a pohodu, ktoré sme po náročných brigádach, alebo na výstavách prežili. Budeme veľmi radi, keď aj Vy budete vedieť najprv zaťať zuby, aby sme sa potom mohli spoločne tešiť z ďalšieho úspechu. 🙂

Členstvo v našom Klube je podmienené aj ročným finančným príspevkom na údržbu historických železničných vozidiel, o ktoré sa staráme. Príspevok sa týka nás všetkých bez ohľadu na funkciu, či dĺžku členstva.

Sme malý kolektív a nepotrebujeme od Vás doklad o formálnom vzdelaní. Najviac nás poteší Vaša vlastná iniciatíva, chuť pracovať a tiež veľmi dobre odvedená práca. Veríme, že z dobrovoľných aktivít sa časom stane dlhodobá spolupráca.

Jediné 2 formálne požiadavky na dobrovoľníka sú:

 • vek 18 a viac rokov
 • aktívny pobyt v Bratislave, alebo okolí

Váš záujem o členstvo v našom Klube potvrdíte zaslaním správy na

modelari@kzm-ba.sk,

kde Vám tiež odpovieme na všetky vaše otázky.

Na skoré stretnutie s Vami sa za všetkých členov tešia

Richard Halfar, Prezident klubu

Radoslav Macháček, Viceprezident klubu

Matej Benčík, Predseda klubu

P1040625

Pridaj komentár