PRIDAJ SA K NÁM! :-)

V tomto roku narástli naše aktivity a prezentácie do nových rozmerov a sme krôčik od začatia novej etapy fungovania nášho Klubu. Kvalitné základy sme si postavili, teraz potrebujeme k ideálnemu fungovaniu aj Vašu pomoc. Do nášho uceleného kolektívu hľadáme samostatných a aktívnych dobrovoľníkov na dlhodobú spoluprácu na pozície:

 • Vedúci krúžku – 2x
  • Vedenie skupiny najviac 10 detí vo veku od cca 9 – 12 rokov s cieľom vzbudiť v nich a ďalej rozvíjať záujem o verejnú koľajovú dopravu, venovať sa výrobe papierových modelov, stavbe základného koľajiska, absolvovať krátke prednášky o histórií železničnej dopravy a v neposlednom rade aktívne prezentovať činnosť Klubu na verejných výstavách.
 • Modelár krajiniek – 1x
  • Náplň práce: podieľať sa na drobných opravách a úpravách Klubového modelového koľajiska po odsúhlasení vedením Klubu, stavba modulového koľajiska podľa schválených plánov, testovanie nových modelových stavieb a ich recenzovanie, spolupráca s vedením Klubu pri realizácií nových projektov s dosahom mimo Bratislavský kraj, resp. Slovensko, návrhy na nové stavby a záujmové činnosti, aktívne prezentovanie Klubu na verejných výstavách.
 • Modelár stavieb – 1x
  • Drobné opravy a úpravy Klubového modelového koľajiska po odsúhlasení vedením Klubu, stavba modulového koľajiska podľa schválených plánov, testovanie nových modelových stavieb a ich recenzovanie, spolupráca s vedením Klubu pri realizácií nových projektov s dosahom mimo Bratislavský kraj, resp. Slovensko, návrhy na nové stavby a záujmové činnosti, aktívne prezentovanie Klubu na verejných výstavách.
 • Správca webu – 1x
  • Základná administrácia už vytvorenej internetovej stránky Klubu, tvorba obsahu stránky v závislosti od aktivít Klubu, tvorba voľnočasového obsahu so zameraním na koľajovú resp. verejnú dopravu, návrhy na zlepšenie stránky a jej nové funkcie, príprava na vytvorenie novej stránky Klubu podľa vášho vlastného konceptu, aktívne prezentovanie Klubu na verejných výstavách.
 • Reštaurátor – práca s drevom – 1x
  • Zisťovanie stavu a opotrebenia drevených súčastí na pridelenom historickom železničnom vozidle, precízne ošetrovanie poškodených, alebo opotrebovaných drevených častí, výroba nových drevených častí, alebo súčiastok s dôrazom na detaily, spolupráca s vedením Klubu pri plnení plánu opráv a reštaurátorských prác, aktívne prezentovanie Klubu na verejných výstavách.
 • Reštaurátor – práca s kovom – 1x
  • Zisťovanie stavu a opotrebenia kovových súčastí na pridelenom historickom železničnom vozidle, precízne ošetrovanie poškodených, alebo opotrebovaných kovových častí, brúsenie a oklepávanie konštrukcií, aplikácia náterových látok, spolupráca s vedením Klubu pri plnení plánu opráv a reštaurátorských prác, aktívne prezentovanie Klubu na verejných výstavách.

Všetci z nás bez ohľadu na preferované aktivity, či záujmy si už prešli každou jednou spomenutou činnosťou. Vieme, čo je to pracovať v extrémnom teple, silnom mraze, vnútri, vonku a pamätáme si aj spoločné príjemné chvíle a pohodu, ktoré sme po náročných brigádach, alebo na výstavách prežili. Budeme veľmi radi, keď aj Vy budete vedieť najprv zaťať zuby, aby sme sa potom mohli spoločne tešiť z ďalšieho úspechu. 🙂

Členstvo v našom Klube je podmienené aj ročným finančným príspevkom na údržbu historických železničných vozidiel, o ktoré sa staráme. Príspevok sa týka nás všetkých bez ohľadu na funkciu, či dĺžku členstva.

Sme malý kolektív a nepotrebujeme od Vás doklad o formálnom vzdelaní. Najviac nás poteší Vaša vlastná iniciatíva, chuť pracovať a tiež veľmi dobre odvedená práca. Veríme, že z dobrovoľných aktivít sa časom stane dlhodobá spolupráca.

Jediné 2 formálne požiadavky na dobrovoľníka sú:

 • vek 18 a viac rokov
 • aktívny pobyt v Bratislave, alebo okolí

Váš záujem o členstvo v našom Klube potvrdíte zaslaním správy na

modelari@kzm-ba.sk,

kde Vám tiež odpovieme na všetky vaše otázky.

Na skoré stretnutie s Vami sa za všetkých členov tešia

Richard Halfar, Prezident klubu

Radoslav Macháček, Viceprezident klubu

Matej Benčík, Predseda klubu

P1040625

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.