POZVÁNKA: 50. VÝROČIE KŽM Bratislava

Ctení priaznivci Klubu železničných modelárov Bratislava!

S veľkým potešením Vám oznamujeme, že naša narodeninová výstava 50 rokov KŽM Bratislava sa bude konať v priestoroch hlavného prízemia a prvého poschodia nákupného centra Polus City Center. Toto nákupné centrum ako jediné v Bratislave zareagovalo pozitívne na našu žiadosť o umožnenie takéhoto podujatia, ktorým chceme verejnosti priblížiť nie len náš Klub, ale aj železničné modelárstvo a históriu železnice ako takej.

Výstava pri príležitosti 50. výročia Klubu železničných modelárov Bratislava sa uskutoční v termíne

01. – 28. mája 2016,

pričom bude rozdelená na statickú a dynamickú – živú – časť. Pripravili sme pre Vás výstavu našich najvzácnejších modelov, ktoré uvidíte v celkovo 10 vitrínach na poschodí nazvanom Madison Avenue. Po ich boku budú v pozore stáť historické železničiarske rovnošaty z rokov 1938 – 1966 a pri eskalátore z prízemia bude umiestnená aj ukážka stavby modelu prvej parostrojnej železničnej stanice, dnes známej ako Múzeum dopravy. Takto budete vídať výstavu v pracovných dňoch v čase otváracích hodín nákupného centra.

Počas víkendov sa na Vašu návštevu budeme tešiť osobne. Vždy

v soboty a nedele, v čase 10:00 – 18:00

budú v nákupnom centre Polus prítomní aj naši členovia v železničiarskych rovnošatách, aby Vás výstavou previedli a porozprávali Vám príbeh nášho Klubu. Na prízemí bude k dispozícií najmenším malé modelové koľajisko, ktoré si budú môcť vyskúšať ovládať a na obdiv vystavíme aj okruh tzv. záhradnej železnice a niekoľko statických modelov z rôznych materiálov v mierke cca 1:22.

Na poschodí budú pripravené modelárske dielne, v ktorých si budete môcť vystrihnúť a zlepiť papierové modely železničných budov, napr. vodáreň, či výhrevňu pre parné rušne. Maľovanie na tvár a súťaže v kreslení, či skladaní puzzle budú počas víkendov rovnako neoddeliteľnou súčasťou výstavy.

Prezradíme aj, že počas celého mája sa budete môcť zapojiť do parádnej súťaže s nákupným centrom Polus City Center, v ktorej hlavnou výhrou budú lístky na vlak ťahaný parným rušňom Albatros. Sledujte

    • polus.sk

    • Facebook: Polus City Center

Budeme veľmi radi, keď bude príležitosťou pre začlenenie sa do nášho Klubu práve návšteva našej malej výstavy. Predovšetkým hľadáme mladých modelárov na naše krúžky a veľkých modelárov na naše verejné prezentácie a reštaurátorské práce na historickom poštovom vozni.

Všetky ďalšie otázky, ktoré budete mať veľmi radi zodpovieme:

    • modelari@kzm-ba.sk

    • 421 910 186 648

Tešíme sa na Vašu návštevu.

mdd-web-1000x360-12836.png

-KŽM Bratislava-

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.