POZVÁNKA: 25. BREZOFSKÝ JARMEK

Milí priatelia.

Sme veľmi radi, že Vás môžeme pozvať na mimoriadne podujatie – výročný 25. Brezofský jarmek. Akciu pre všetkých milovníkov zábavy, remesiel, dobrého jedla, hudby a tradičných ľudových zvykov usporadúva mesto Brezová pod Bradlom a uskutoční sa v priestoroch hlavného námestia v dňoch

19. – 20. august 2016.

Minulý rok sme na túto slávnosť dostali prvý raz pozvanie aj my, Klub železničných modelárov Bratislava, aby sme v malom stánku prezentovali svoju činnosť. Záujem o náš malý stánok bol veľký a zrejme aj preto sa nás mesto Brezová pod Bradlom rozhodlo pozvať znova. Tento rok je to pre nás ešte príhodnejšie, keďže Klub oslavuje svoje okrúhle 50. výročie a Brezofský jarmek 25. výročie.

Naše najvzácnejšie modely, historické železničiarske rovnošaty, ako aj celkový príbeh našej organizácie uvidíte v priestore Pamätnej izby Dušana Samuela Jurkoviča v Národnom dome Štefánikovom, hneď vedľa hlavného pódia. Vystavovať tam budeme od 20. augusta do 10. septembra.

Spolu so statickou expozíciou nášho Klubu Vám jednoznačne odporúčame aj kvalitne prezentovanú expozíciu slávneho brezovského architekta Dušana Samuela Jurkoviča, ktorý sa preslávil projektom a realizáciou stavby Mohyly M. R. Štefánika na brezovskom Bradle. Od dokončenia stavby ho neodradilo ani „nekonečné“ čakanie, pretože z celkovej sumy 2 000 000 Kčs sa mu podarilo získať príspevok vo výške iba 800 000 Kčs. Zvyšných 1,2 milióna korún zbieral 8 rokov. Stavbu úspešne dokončil a tento projekt žne úspechy dodnes.

Tešíme sa na Vás v Brezovej pod Bradlom.

-Klub železničných modelárov Bratislava-

25_Brezjarmek-i-page-001

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.