OPRAVA VOZŇA Fa ÚSPEŠNE POKRAČUJE

Od júla 2012 sme v spolupráci s Múzejno dokumentačným centrom ŽSR pracovali na prvej etape Revíznej opravy nášho klubového vozňa – kompletnej oprave podvozkov. Okrem podvozkov je ale potrebné opraviť aj ďalšie súčasti vozňa, a to brzdové mechanizmy, strechu, vozňovú skriňu, …

Momentálne pracujeme na oprave a čistení celého brzdového mechanizmu, ktorý sa nachádza pod vozňovou skriňou. Tieto práce ale čoskoro ukončíme a potom bude nasledovať oprava strechy vozňa. V praxi to bude znamenať obrúsenie a úplne očistenie starého náteru strechy, následne na ňu budeme nanášať vysoko odolný základný náter a na ten bude nanesený ešte jeden – vrchný – náter.

Po oprave strechy je naplánovaná aj kompletná oprava vozňovej skrine, pri ktorej sa okrem vizuálneho oživenia dočká vozeň aj vyvarenia zanedbaných a poškodených miest. Túto etapu však začneme až v roku 2014.

Pre našich fanúšikov a priaznivcov pripájame aj niekoľko fotografií z opravy podvozkov nášho vozňa. Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporujú a držia nám palce pri ďalších prácach na vozni Fa 5-2085. 🙂 Ten si môžete aj naďalej prezrieť v areáli Múzejno-dokumentačného centra ŽSR Bratislava Východ.

 

– Klub železničných modelárov Bratislava –

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.