NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2018

Milí priatelia KŽM Bratislava.

Pravidelne Vám pripomíname kultúrne spoločenské podujatie Noc múzeí a galérií, ktoré sa každoročne koná v mnohých krajinách, Slovensko nevynímajúc. Veľké množstvo inštitúcií sa do neho zapája a hlavným cieľom býva spestrenie zážitku z jednotlivých výstav, či expozícií formou predĺženia ich návštevného času až do neskorej noci, prípadne oživením statických výstav nevšednou nočnou exhibíciou.

Klub železničných modelárov Bratislava sa už roky zapája do tohto podujatia, v tých posledných to bola najmä účasť na výstave v bratislavskom Železničnom múzeu. Mnohí ste si na našu prezentáciu zvykli a pravidelne nás navštevovali. Tento rok sme sa ale rozhodli pre menšiu zmenu, ktorú nám v minulých rokoch nedovoľovali uskutočniť mnohé dôvody.

Vzhľadom na to, že sme po dlhom čase prinavrátili náš historický poštový vozeň k životu, budeme ho tento rok vystavovať v rámci podujatia Noc múzeí a galérií na inom, ale o to tradičnejšom mieste. Všetkým, ktorí majú záujem o stretnutie s nami teda oznamujeme, že tento rok bude náš Klub na podujatí

Noc múzeí a galérií, 19. 05. 2018

hostiť počas prezentovania svojej činnosti bratislavské

Múzeum dopravy na Šancovej ul. 1/A.

Historický poštový vozeň Fa bude pristavený k prvému nástupišťu Múzea dopravy. Okrem neho sa v tento deň môžete tešiť na plne zásobený historický reštauračný vozeň WR, ktorý bude radený pred poštovým vozňom a najväčším lákadlom pre všetkých milovníkov histórie koľajovej dopravy bude parný rušeň Albatros 498.104. Ten bude počas dňa voziť návštevníkov po bratislavských železničných spojkách a po 18-tej večer si ho budete môcť vychutnať priamo v Múzeu dopravy. V spolupráci so Železničným múzeom ŽSR predstavia návštevníkom uvedené vozidlá občianske združenia Klub železničných modelárov Bratislava (poštový vozeň Fa) a Albatros Klub (parný rušeň Albatros 498.104 a reštauračný vozeň WR).

Veľmi príjemný program v tento deň pripravil aj Dopravný podnik Bratislava. V centre hlavného mesta a jeho blízkom okolí budú v tento deň premávať historické vozidlá mestskej hromadnej dopravy vedené uniformovanými vodičmi a sprevádzané sprievodcami. Spolu s ostatnými múzeami a galériami je teda pre Vás pripravený skvelý program na celý deň. Pre lepšiu orientáciu v programe a dopravných možnostiach odporúčame stiahnuť, alebo vytlačiť si TENTO PLAGÁT. Auto nechajte doma. 😉

Tešíme sa na Vás.

-KŽM Bratislava-

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.