MODELOVÉ KOĽAJISKO PO ZIME

Po veľkom upratovaní vnútorných priestorov vozňa Fa 5-2085 sa nezabudlo ani na koľajisko. V dňoch 29. a 30. 3. 2012 preto prebehla aj malá kontrola našej modelovej železnice, ktorá nebola počas zimnej prestávky v prevádzke.

Oba traťové okruhy boli vyčistené a následne sa na nich vykonali skúšobné jazdy. Rovnako bola overená funkčnosť odpojiteľných úsekov a elektrických výhybiek. Všetky skúšky prebehli úspešne, ďalším dôležitým bodom bolo preskúšanie rušňov.

Skúšky absolvovali rušne, ktoré boli v zime odstavené, a ktoré sú zaraďované do modelových vlakov určených pre začiatok novej sezóny 2012. Zo štyroch skúšaných rušňov tri prešli skúškou bez väčších problémov. Následne sa zaradili do premávky, aby absolvovali poslednú časť skúšky, ktorou bola pomalá jazda so súpravou. Po odstránení drobných nedostatkov na trati sa aj tento test skončil úspešne.

Modelové koľajisko KŽM Bratislava „Bratislavský uzol“ je teda pripravené na prevádzku a spolu s celým klubom sa teší na všetkých návštevníkov. Presný termín otvorenia klubového vozňa oznámime v čo najkratšom čase.

– Klub železničných modelárov Bratislava –

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.