JE TU VÝSTAVA RENDEZ 2013!

Od júla 2012 na vozni prebieha tzv. revízna oprava. Pre vozeň to znamená prakticky kompletnú opravu vozňa, resp. oživenie všetkých jeho súčastí. Revízna oprava je rozdelená na niekoľko etáp.

Prvá  etapa zahŕňala kompletnú opravu podvozkovej časti vozňa, tzn. kompletné rozobratie podvozkov, kontrolu všetkých súčastí, opravu – výmenu poškodených dielov, ošetrenie podvozkov niekoľkými nátermi a pod. Členom Klubu železničných modelárov v spolupráci s Múzejno dokumentačným centrom ŽSR trvalo približne rok, takmer na deň presne, kým dali podvozky nielen do vystavovateľného, ale aj prevádzkového stavu. Začiatkom opravy bol júl 2012. Na opravené sa vozeň posadil v júni 2013.

Ďalšie etapy Revíznej opravy sa budú týkať strechy, vozňovej skrine a ostatných častí vozňa, ktoré sú pre jeho prevádzku nevyhnutné. Výsledkom bude plne prevádzkyschopný vozeň v dobovom farebnom vyhotovení tak, ako tomu bolo počas jeho aktívneho života v rokoch 1937 – 1988.

Sme veľmi radi, že vám môžeme ukázať prvé výsledky našej práce. Vozeň Fa 5-2085 s modelovým koľajiskom KŽM Bratislava budete môcť navštíviť na tohtoročnom podujatí Rendez 2013, ktoré sa bude konať v areáli Železničného múzea Bratislava Východ v dňoch 15. – 16. 06. 2013. Na vaše prípadné otázky ohľadom vozňa Fa, či modelovej železnice, vám radi odpovieme priamo na výstave.

Užite si príjemný deň v prostredí modelovej i reálnej železnice, užite si Rendez 2013! Klub železničných modelárov Bratislava a Múzejno dokumentačné centrum ŽSR vás srdečne pozývajú. 🙂

 

– Klub železničných modelárov Bratislava –

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.