ZÁVER ROKA OSLÁVITE S MIKULÁŠOM :-)

Koniec roka pre Klub železničných modelárov Bratislava znamená jeden významný úspech. Niekoľko rokov sme sa snažili sprevádzkovať náš modrý vozeň a tento rok sa nám to podarilo. Dokonca takmer na jeho narodeniny. Vozeň, ktorý bol vyrobený v roku 1937 a pôvodne vozil poštu oslávil 80. narodeniny už s platným technickým protokolom. Za ten a aj za niekoľkoročnú pomoc pri oprave vozňa ďakujeme zamestnancom Železničného múzea ŽSR. Spomenutým úspechom je práve uvedenie nášho historického poštového vozňa do prevádzky po 5 rokoch.

Vďaka pomoci mnohých a snahe našej si budete môcť náš historický poštový vozeň prezrieť prvýkrát na mikulášskej výstave historických železničných vozidiel, ktorá sa bude konať v termíne

07. – 08. 12. 2017, 10:00 – 18:00, ŽST Bratislava – Hlavná stanica.

V spolupráci so železničnými spoločnosťami túto výstavu každoročne usporadúva Albatros Klub, ktorý zároveň prevádzkuje aj vystavené vozidlá. Tými sú parný rušeň 498.104 Albatros a historický reštauračný vozeň WR. Na výstave sa okrem toho zúčastní aj náš Klub so spomenutým historickým poštovým vozňom radu Fa, v ktorom uvidíte modelové koľajisko Bratislavský uzol a a pozvanie na výstavu prijal aj Klub železničných modelárov Komárno so svojim historickým služobným vozňom Da, v ktorom je rovnako umiestnený impozantný železničný model.

Náš Klub sa s vozňom na tejto výstave zúčastní po 6 rokoch. Ďakujeme Vám.

Tešíme sa na Vašu návštevu. 🙂

 

 

– KŽM Bratislava –

Para malá

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.